Mały kocioł, wielkie możliwości

paź 16, 2018 w Artykuły by
  • Mały kocioł, wielkie możliwości
  • Mały kocioł, wielkie możliwości
  • Mały kocioł, wielkie możliwości
  • Mały kocioł, wielkie możliwości

Logamax plus GB122K to nowy kocioł kondensacyjny marki Buderus, który może być stosowany w różnych typach obiektów, od małych mieszkań do sporych segmentów i domów. Niewielkie wymiary, wysoka efektywność i cicha praca stwarzają szerokie możliwości zastosowań tego kompaktowego urządzenia.

Logamax plus GB122K marki Buderus to kocioł dla osób oczekujących komfortu, ekonomicznej i ekologicznej pracy urządzenia grzewczego oraz niewielkich kosztów inwestycyjnych związanych z jego zakupem. Nowy kocioł jest jednostką dwufunkcyjną o szerokim zakresie modulacji mocy od 3 do ponad 25 kW. Z tego względu może być z powodzeniem stosowany zarówno w małych mieszkaniach jak i w większych segmentach i domach. Dzięki niewielkim gabarytom i niskiej masie doskonale sprawdzi się nie tylko w nowych, ale też w modernizowanych instalacjach grzewczych. Kocioł może być montowany poza pomieszczeniem kotłowni, również w pomieszczeniach sanitarnych tj. łazienka czy kuchnia.

Dzięki zastosowaniu innowacji technicznych maksymalna sprawność kotła Logamax plus GB122K wynosi nawet 109,5%, a sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń 94% (klasa efektywności energetycznej A). Efektywność energetyczna podgrzewania wody wynosi 85%, co również odpowiada klasie efektywności A (przy profilu obciążeń XL). Nowe urządzenie marki Buderus cechuje niezwykle niska emisja tlenków azotu (6 klasa NOx), jest to więc kocioł wyjątkowo ekologiczny.

Intuicyjna obsługa
Podobnie jak sam kocioł Logamax plus GB122K, również jego automatyka została zaprojektowana w oparciu o opinie użytkowników, instalatorów i serwisantów. Urządzenie wyposażono w panel sterowania z siedmioma przyciskami oraz czytelnym wyświetlaczem LCD znakomicie komponującymi się z nowym wzornictwem marki Buderus. Klarowne oznakowanie przycisków oraz komunikaty w postaci ikon i liczb, pozwalają na intuicyjne wprowadzanie i odczyt ustawień oraz kodów serwisowych kotła. Logamax plus GB122K ma wbudowaną automatykę pogodową z możliwością dostosowania krzywej grzewczej do charakterystyki cieplnej budynku poprzez zmianę jej dwóch punktów. Czujnik temperatury zewnętrznej jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów ogrzewania np. z więcej niż jednym obiegiem grzewczym, do automatyki kotła można podłączyć odpowiednie elementy systemu EMS Plus - regulatory pokojowe lub pogodowe i moduły wykonawcze.

Przy współpracy z regulatorem RC310 i modułem KM200 nowy Logamax plus GB122K może być sterowany z poziomu smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji MyDevice, którą można bezpłatnie pobrać i zainstalować na urządzeniu mobilnym z App Store lub Google Play. Użytkowanie aplikacji jest oczywiście również bezpłatne.

Szybka instalacja dzięki optymalnej konstrukcji
Małe gabaryty urządzenia umożliwiają jego montaż w konkretnym miejscu w budynku. Ułatwieniem przy montażu są także czytelnie oznakowane wtyczki i podłączenia elektryczne wewnątrz kotła, możliwość dostępu do wszystkich elementów od frontu i łatwe do zdemontowania obudowy boczne. Nowy kocioł Logamax plus GB122K jest dostarczany jako kompletnie zmontowane urządzenie. W wyposażeniu podstawowym znajdują się między innymi: naczynie wzbiorcze o pojemności 6 litrów i ciśnieniu wstępnym 0,75 bara oraz nowy, łatwy do demontażu podczas konserwacji syfon.

Możliwość zastosowania długich przewodów
Jako wyposażenie opcjonalne dostępne są zestawy montażowe ułatwiające instalację kotła na ścianie i podłączenie do instalacji hydraulicznych oraz adaptery powietrzno-spalinowe Ø 60/100 mm lub Ø 80/125 mm z króćcami pomiarowymi powietrza i spalin. Nowy kocioł ma jeszcze jedną zaletę: można go połączyć z długimi przewodami doprowadzania powietrza i odprowadzania spalin. Maksymalny spręż dyspozycyjny 125 Pa, powoduje, że w przypadku poziomych przewodów koncentrycznych Ø 60/100 mm ich maksymalna długość to aż 12 metrów, a przewodów Ø 80/125 mm to aż 28 metrów. Podobnie w przypadku układu z zasysem powietrza do spalania z szachtu kominowego np. 140x140 mm z przewodem spalinowym Ø 80 mm prowadzonym wewnątrz tego szachtu i przewodem koncentrycznym między kotłem a szachtem Ø 80/125 mm, maksymalna łączna długość tych przewodów to 28 metrów. Absolutnym rekordem jest natomiast maksymalna łączna długość przewodów powietrznego i spalinowego przy zastosowaniu systemu rozdzielczego Ø 80/80 mm, wynosząca aż 50 metrów.

Cicha praca
Kolejną nowością zastosowaną w Logamax plus GB122K są dodatkowe izolacje termiczno-akustyczne, dzięki którym urządzenie o tak szerokim zakresie działania, dużej wydajności i wysokim sprężu wentylatora charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Poziom mocy akustycznej w pomieszczeniach określony zgodnie z wymogami dyrektywy ErP wynosi zaledwie 44 dB(A).