Kocioł Logamax plus GB192i w finale konkursu DOBRY WZÓR 2017

wrz 26, 2017 w Artykuły by
  • Kocioł Logamax plus GB192i w finale konkursu DOBRY WZÓR 2017
  • Kocioł Logamax plus GB192i w finale konkursu DOBRY WZÓR 2017
  • Kocioł Logamax plus GB192i w finale konkursu DOBRY WZÓR 2017

Nowoczesne wzornictwo kotła kondensacyjnego Buderus Logamax plus GB192i zostało docenione przez kapitułę konkursu Dobry Wzór 2017. Urządzenie znalazło się wśród finalistów tegorocznej edycji i będzie prezentowane na największej w Polsce wystawie designu, organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 26 października.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku monitoruje polski rynek, wyszukując najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Wyróżniające się projekty zapraszane są do konkursu Dobry Wzór. Zgłoszenia konkursowe ocenia Komisja Ekspertów i to ona wskazuje co roku finalistów. W drugim etapie oceny dokonuje interdyscyplinarne jury, które wyłania zwycięzców.

Kocioł kondensacyjny Buderus Logamax plus GB192i jest jednym z finalistów tegorocznej,  24. edycji konkursu. Docenione zostało wyjątkowe, nowoczesne wzornictwo urządzenia, które wyznacza nowe trendy w branży grzewczej. Eleganckiego charakteru nadaje mu m.in. gładki, czysty, wytrzymały i odporny na uderzenia front ze szkła tytanowego. Stylowy wygląd sprawia, że urządzenie może być eksponowane w pomieszczeniach mieszkalnych. Komfortowy panel dotykowy wyświetlający zrozumiałe komunikaty umożliwia intuicyjną i łatwą obsługę kotła. Urządzenie jest seryjnie przygotowane do montażu modułów umożliwiających współpracę z internetem. Dzięki temu użytkownik może sterować nim za pomocą tabletu lub smartfona. Zastosowana technika kondensacyjna pozwala na znaczne oszczędności eksploatacyjne, a technologia ALU plus zastosowana w wymienniku kotła, redukuje osadzanie zanieczyszczeń i pozostałości po spalaniu.

Laureaci konkursu Dobry Wzór 2017 zostaną ogłoszeni 26 października br. Nagrody główne Dobry Wzór będą przyznane w dziewięciu kategoriach.
Kocioł Buderus Logamax plus GB192i prezentowany jest w konkursie w kategorii DOM.

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nm ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Komisja Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2017

- Katarzyna Rzehak przewodnicząca jury konkursu, dyrektor kreatywna IWP
- Prof. dr hab. Marek Adamczewski, kierownik Katedry Projektowania Produktu ASP w Gdańsku
- Prof. dr hab. Jerzy Ginalski, Instytut Wzornictwa Przemysłowego
- Prof. dr hab. Michał Stefanowski, wiceprezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych
- Dr Paweł Balcerzak,Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
- Agata Solon, Architekt krajobrazu
- Dr Iwona Palczewska, kierownik Działu Badań i Rozwoju, IWP