Bezpieczna jazda z Buderusem

kwi 22, 2017 w Artykuły by
  • Bezpieczna jazda z Buderusem
  • Bezpieczna jazda z Buderusem
  • Bezpieczna jazda z Buderusem
  • Bezpieczna jazda z Buderusem
  • Bezpieczna jazda z Buderusem

Autodrom Jastrząb pod Radomiem to nowoczesny obiekt motoryzacyjny o charakterze szkoleniowo-treningowym. Na powierzchni 21 hektarów umieszczono asfaltowo-szutrowy tor szkoleniowy o łącznej długości 3500 metrów. Znajdujący się przy torze budynek klubowy ogrzewają kotły marki Buderus.

Autodrom Jastrząb został zaprojektowany i zbudowany całkowicie od podstaw, dzięki czemu oferuje możliwość korzystania z infrastruktury o najwyższym europejskim standardzie . Kilkupiętrowy budynek administracyjny przy torze mieści nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, strefę serwisową i stację diagnostyczną dla pojazdów, a także zaplecze konferencyjne, restaurację i pokoje hotelowe dla 60 gości.

Obiekt spełniający tak wiele funkcji wymaga niezawodnego systemu grzewczego, dlatego do ogrzewania budynku administracyjnego autodromu zastosowano rozwiązanie składające się z dwóch kotłów żeliwnych Buderus o mocy 240 i 295 kW współpracujących z kolektorami słonecznymi tej marki. Konstrukcja kotłów Buderus Logano GE515 wykonana w technologii Thermostream zapewnia ich niezawodność eksploatacyjną bez konieczności regulacji temperatury wody na powrocie (bez pompy podmieszającej).

Kotły Logano GE515 mogą być zasilane olejem opałowym lekkim, wszystkimi rodzajami gazu ziemnego i gazem płynnym. Urządzenia  mają znak CE oraz wszelkie dopuszczenia, w tym UDT. W budynku przy autodromie kotły pracują w kaskadzie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Sterowane są automatyką Buderus typu Logamatic 4321 oraz 4322.

System uzupełnia instalacja solarna składająca się z 16 kolektorów słonecznych Buderus CKN 2.0, która współpracuje z automatyką kotłową za pomocą modułu solarnego FM443.
 
To wydajne hybrydowe rozwiązanie gwarantuje wysoki komfort w zakresie ogrzewania wszystkim użytkownikom budynku.